دیویدلی، کاپیتان تیم والیبال آمریکا از خبرنگاری که میخواست با او سلفی بگیرد پرسید: اینجا(تهران) چرا همه گوشی آیفون دارند؟ هر جا میرویم وقتی با ما عکس میگیرند، همه آیفون های مدل بالا در دست دارند، چقدر آیفون اینجا طرفدار دارد! نکند کارخانه آیفون در ایران است!؟
باید به ایشان گفت نه تنها کارخانه آیفون، که کارخانه پورشه و بنز و مازراتی هم در ایران است، اصلاً تمام برندهای بزرگ دنیا در ایران تولید میشود!
اما اشتباه نکنید ما ثروتمند نیستیم، ما فقیران پولداری هستیم که از شدت مصرف گرایی افسار گسیخته و اشرافیت دروغین، در حال ترکیدنیم!!!
بنده دوستی دارم که خانه اش در منطقه پایین شهر است. تازگی ها پرایدش را فروخته، رفته یک وام سی درصدی گرفته و مگان خریده! آنوقت از سر شب تا صبح هی بیدار میشه، میره توی کوچه تا به ماشینش سر بزنه! مبادا بدزدنش! آخه آپارتمان اجاره ایش پارکینگ نداره!
ما اینجوری هستیم، حاضریم بمیریم اما از جماعت عقب نمانیم، ما به هر قیمتی باید باکلاس باشیم، ما پنج نفری توی آپارتمان شصت متری می لولیم، اما توی آشپزخانه پنچ متریمون یخچال ساید بای ساید داریم!
ما در تمام سال بیست هزار تومان خرج کتاب نمیکنیم، اما پنج میلیون تومان برای تلویزیون ال ای دی پول میدهیم! ما در روز ده دقیقه پیاده روی نمیکنیم، اما تردمیل آخرین مدل گوشه خانه مان خاک میخورد!
ما لب های دهنی را که از صبح تا شب دروغ از آن بیرون میاید را به سبک فلان سلبریتی، پروتز میکنیم تا ….تر بشویم، اما سعی نمیکنیم کمی آدم تر باشیم!
ما خودمان نیستیم! یک کپی دست چندم از دیگرانیم! ما حالمان خوب نیست و هر چه درونمان داغون تر و خرابتر و افسرده تر میشود، بیرونمان شیک تر و خوشگل تر و با کلاس میشود! هر چه غمهایمان بیشتر میشود سرخاب و سفیداب صورتمان بیشتر! ما شبیه هدیه ارزان قیمتی هستیم که یک کاغذ کادوی شیک و رنگارنگ، به دورش کشیده اند! یک حباب پر شده از هیچ!!!
کمی خودمان باشیم….